Prechod na navigáciu Hlavné menu Prechod na navigáciu Hlavné menu 2 Prechod na navigáciu vodorovná

Súčasnosť

Školstvo
V obci Jelšovec sa nenachádza materská ani základná škola, hoci v minulosti obec tieto zariadenia prevádzkovala. Tieto zariadenia deti z obce navštevujú v obci veľká nad Ipľom alebo dochádzajú do Lučenca

Zdravotníctvo
Obyvatelia obce za zdravotnou starostlivosťou dochádzajú do susednej obce Veľká nad Ipľom alebo do okresného mesta Lučenec.

Služby obyvateľstvu
V obci je jedna prevádzka rozličného tovaru. Pošta v obci nie je, poštové služby zabezpečuje v rámci obce pošta Veľká nad Ipľom. V budove obecného úradu je i kultúrny dom- sála, kde sa usporiadavajú kultúrne podujatia ako i príležitostné predajné akcie. V obci je založená pobočka Matice slovenskej, ktorá každoročne v spolupráci s obcou organizuje kultúrne podujatia a vatry zvrchovanosti. Kostol je v havarijnom stave, preto obec zriadila modlitebňu ako náhradu v časti budovy bývalej Materskej školy. Vybudovaná technická infraštruktúra je významným rozvojovým faktorom v každej obci, nakoľko vytvára podmienky pre rozvoj podnikania i pre kvalitu života jej obyvateľov. Vzhľadom k skutočnosti, že všetky súčasti technickej infraštruktúry sa budujú z verejných zdrojov, plynú z nej tzv. aglomeračné efekty ako úspory vlastných nákladov, ktoré musia vynakladať z vlastných prostriedkov na zabezpečenie vody, kúrenia a likvidáciu odpadovej vody.

Cestná sieť
Obcou Jelšovec prechádza cesta druhej triedy, ktorá je v správe RSC Lučenec a následne sú to miestne komunikácie. S okresným mestom Lučenec a a ostanými obcami spája obec autobusová doprava a osobná doprava. V centre obce je jedna autobusová zástavka. Autobusové spoje sú svojou frekvenciou postačujúce. V súčasnosti je v obci vyudovaných 6 km miestnych komunikácií.

Energetické hospodárstvo
v obci tvoria elektrické rozvodné siete a plynofikácia Energetické zdroje sú pozdĺž hlavnej cesty a miestnych komunikácií. Verejné osvetlenie je zastaralé a poruchové. Obec Jelšovec je plynofikovaná. Napriek tejto skutočnosti je len málo domácností napojených na plyn a obyvateľstvo využíva na vykurovanie klasické kúrenie drevom. elektrické vykurovanie.

Telekomunikácie
V obci je telefónne spojenie zabezpečované firmou Telekom. Pokrytie pre mobilných operátorov je nie veľmi dobré i keď ich služby využíva značná časť obyvateľstva. Internet je poskytovaný taktiež spoločnosťou Telekom.

Odpadové hospodárstvo
Vývoz TKO zabezpečuje pre obec Jelšovec spoločnosť Brantner s.r.o. Rimavská Sobota. Táto zabezpečuje i likvidáciu plastov, skla a nebezpečných odpadov. 


 

Elektronické podania

dnes je: 23.9.2019

meniny má: Zdenka

podrobný kalendár

webygroup

Úvodná stránka